Program

Sammensæt dit eget program efter det, du ønsker at blive klogere på ud fra de tre sideløbende spor. Hent programmet i PDF.


keyboard_arrow_left
Spor 1: Fremtidens it-organisation
Festival Room
Spor 2: Agil transformation
Bicycle Room
Spor 3: Sourcing
Viking Room
8.30 - 9.00
8.30 - 9.00
Morgenmad og registrering
09.00 - 09.15
09.00 - 09.15
Velkomst
09.15 -10.00
09.15 -10.00
Nine big Shifts that will determine your future Business of Technology Operating Model
Hans van Grieken, Deloitte Digital
10.00 - 10.20
10.00 - 10.20
Transformation og værdiskabelse
Pernille Kræmmergaard, direktør, Digitaliseringsinstituttet
10.20 10.45
10.20 10.45
Pause
Spor 1: Fremtidens it-organisation
Festival Room
Spor 2: Agil transformation
Bicycle Room
Spor 3: Sourcing
Viking Room
10.45 - 11.15
10.45 - 11.15
Digital transformation handler (slet) ikke om IT
Jan Topp, CIO, Bang & Olufsen
10.45 - 11.15
Effektivisér forretningen med AI
Bjarne Jørgensen, CEO, Sund & Bælt Partner
10.45 - 11.15
Hybrid Cloud - nødråb eller svaret?
Frank Mogensen, CEO, Cloudeon
11.15 - 11.25
11.15 - 11.25
Transit
11.25 - 11.55
11.25 - 11.55
Creating Value Through IT
Kaare Buch Petersen, direktør for Digital Business Service i Global IT, Chr. Hansen
11.25 - 11.55
Snapshots fra fremtiden
Elizabeth Strand og Kasper Randrup, partnere, FUTUREROCKS
11.25 - 11.55
Rammeværktøjer
Martin Long Teglgaard, konsulentchef, Maximize Consult og Reni Elisabeth Pihl Friis, partner, Valcon
11.55 - 12.05
11.55 - 12.05
Transit
12.05 - 12.35
12.05 - 12.35
Udvikling og transformation af it-organisationen hos Haldor Topsøe
Niels Keller-Larsen, VP og CIO og Allan Baungaard Jakobsen, EA, Haldor Topsøe
12.05 - 12.35
Digital innovation
Morten Wischmann, Area Lead, Danske Bank
12.05 - 12.35
TBA
12.35 - 13.30
12.35 - 13.30
Frokost
13.30 - 15.30
13.30 - 15.30
Workshop: Skab forretningsmæssig værdi af data
13.30 - 15.30
Workshop: God praksis med superviseret Machine Learning
13.30 - 15.30
Workshop: RPA på mindre end to timer
15.30- 15.45
15.30- 15.45
Transit
15.45 - 16.15
15.45 - 16.15
Debat og dilemmaer
16.15 - 16.45
16.15 - 16.45
Keynote
Tommy Ahlers, MF, Venstre
16.45 - 17.30
16.45 - 17.30
Afslutning og netværk over et glas
keyboard_arrow_right